Zbavte se celulitidy rychle a chytře

Zbavte se celulitidy

Konečně je jaro a dny jsou čím dál teplejší. Rozhodla jste se tedy vyrazit ven v sukni nebo v šatech, ale najednou jste na těle objevila nevzhlednou povadlou kůži s dolíčky. Říkáte si: „Vždyť jsem přes zimu tolik nepřibrala!“ Jenže problém jménem celulitida netrápí jen ženy s nadváhou, ale i ty nejštíhlejší modelky. Co s tím dělat a jak celulitida vzniká?

celulitida_pred-po2

Příčiny vzniku celulitidy

Zatvrdlá, zašedlá a pomerančová kůže trápí většinu žen, jenže každá z nás je jiná, tak jaká je příčina? Existuje mnoho důvodů a vysvětlení, jak celulitida vzniká a co to vlastně je.

Nejpodloženější názor vysvětluje vznik celulitidy tak, že se jedná o nahromadění odpadních látek a toxinů mezi tukovými buňkami a vazivem. Jednou z dobrých vlastností tuku je totiž to, že na sebe váže škodlivé látky.

Celulitida se proto objevuje především tam, kde se na našem těle nachází největší tukové polštáře – tedy v oblasti hýždí, stehen a bříška. Tento tuk tlačí na pokožku a způsobuje vznik nevzhledné vrásčité kůže.

Tuk tělo ale tímto způsobem chrání, jinak by došlo k zahlcení organismu škodlivými látkami. Nejedná se tak o problém ohrožující zdraví, ale o problém estetický.

Další příčinou podle odborníků může být hormonální antikoncepce. Ta způsobuje zbytnění a tuhnutí tkáně, a tak se ženy polykající antikoncepční pilulky stávají ještě více náchylné ke vzniku celulitidy.

Mezi faktory, které ve velké míře ovlivňují a spouští celulitidu, patří nedostatečný příjem tekutin, nadprodukce estrogenů, geneticky dané předpoklady, sedavý způsob života, špatná strava a toxiny. Toxiny se dostávají do těla formou jednoduchých cukrů, tuků a příjmem alkoholu a kofeinu.

Proč právě my a ne muži?

Pomerančová kůžeMožná jste si všimla, že muži celulitidou netrpí. U žen jsou totiž vlákna kolem tukových buněk uspořádána tak, aby se mohla kůže roztáhnout. I tukové polštáře máme v problematických partiích z nějakého důvodu – tím důvodem je mateřství.

Také jsou na rozdíl od mužů naše tukové buňky kulovitého tvaru, které když se zvětší, tlačí na pokožku. Kvůli tomu dochází ke špatnému fungování lymfatického systému a horšímu prokrvení kůže.

Mužské tukové buňky jsou ploché a roztahují se vodorovným směrem, proto se u nich efekt pomerančové kůže neobjevuje.

Fáze celulitidy

Celulitida prochází při svém vzniku několika fázemi.

  • první fázi ji na první pohled nevidíte, což je na jednu stranu dobře, protože vaše kůže vypadá pěkně a normálně. Na stranu druhou, když není okem vidět, málokdo proti ní už v této fázi začne bojovat.
  • Ve druhé fázi již celulitidu na těle začínáme pozorovat. Projevuje se ale jen při některých pohybech jako například při sedu nebo předklonu.
  • Ve třetí fázi pomerančovou kůži už neskryjete. Je totiž okamžitě okem postřehnutelná, i když stojíte nebo ležíte. Tento stav je nevratný. Příznaky celulitidy lze pouze vhodnou léčbou zmírnit.

Komplexní přístup

Pokud chcete proti celulitidě bojovat nebo její viditelnost co nejvíce omezit, je nejlepší začít s celkovou změnou životního stylu. To znamená vhodně upravit jídelníček a pitný režim, také přidat do denního režimu pohybovou aktivitu. Pomoci mohou i různé kosmetické přípravky.

Co se týká jídelníčku, je potřeba, aby byl tvořen potravinami, které přirozeně podporují obnovu kůže a očistu organismu. Jakékoliv zkonzumované jídlo by mělo tělu dodávat kvalitní výživné látky a nemělo by způsobovat ukládání tuků.

Omezte proto příjem bílého cukru, bílého pečiva, alkoholu, kávy a nasycených tuků.

Pravidelná fyzická aktivita je důležitá pro správný tok lymfy a stimulaci svalové hmoty. Navíc svaly snižují viditelnost celulitidy a to tak, že omezují tlak kolagenových vláken.

Tyto obecné rady budou ale nejlépe fungovat tehdy, když je konkrétně zaměříte na váš typ celulitidy.

Celulitida způsobená zadržováním vody v těle

Zadržování vody v těle může být způsobeno hormonální antikoncepcí nebo utlačením lymfatického a žilního systému. Lymfa proudí pod pokožkou a váže na sebe toxiny, při zpomalení jejího průtoku může docházet k nahromadění toxických látek a ke vzniku otoků. Pokud na sobě pozorujete odulost a otoky určitě se zajděte poradit k lékaři, jak zpět nastartovat lymfatický systém.

Zatím můžete stravou podpořit žilní stěny a nepropustnost stěn krevních kapilár. Zařaďte do svého jídelníčku borůvky, pomeranče a grepy. Tohle ovoce je bohaté na antioxidanty. Na tento druh celulitidy je skvělý i česnek a cibule, protože podporují krevní oběh.

Nezapomeňte sportovat. Nejvhodnější aktivitou je plavání nebo jízda na kole.

Vyzkoušet můžete také lymfodrenáže, tlakové masáže, saunu nebo foliové zábaly.

Tuková celulitida

Tato celulitida je spojená s nadváhou a obezitou, proto je v tomto případě více než vhodné snížit svoji váhu. Tuková celulitida se objevuje v oblasti stehen, břicha a kolen. Boj proti ní je náročný a zdlouhavý. Nejlepším řešením je navštívit salón nebo centrum specializující se na boj proti celulitidě.

V případě této celulitidy se snažte pravidelně jíst menší porce jídla a dodržujte pitný režim. Pro urychlení spalování tuků zařaďte do jídelníčku ananas, banány a sushi. Vyvarujte se škodlivým tukům a cukrům. Nikdy nechoďte spát bez pořádné, kvalitní a především zdravé večeře.

Pro tento typ celulitidy se báječně hodí vytrvalostní aktivity jako například rychlá chůze a rotoped. Každý den půlhodiny věnujte této aktivitě, jedině tak nastartujete spalování tuků a odbourávání tukových zásob.

A jaká péče je nejlepší? Doporučují se masáže, které si můžete provádět jak sama doma, tak ve specializovaném středisku pro odstranění celulitidy.

Pokud se rozhodnete masáže provádět sama, pořiďte si masážní rukavice a krém proti celulitidě. Masírovat se doporučuje dvakrát denně. Existuje také řada metod jako rázové vlny Ray Life a lipomassage LPG.

Užitečné tipy

Abyste dosáhla měkké a hebké pokožky v problematické partii těla, použijte tělový peeling. Ten použijte dvakrát týdně při sprchování. Kůži tak krásně prokrvíte.

Mlsejte goji (Kustovnice čínská). Goji obsahuje velké množství vitaminu C a antioxidantů, které naše tělo potřebuje pro obnovu kůže. Denně snězte alespoň hrst těchto plodů.

Zajděte do salónu a vyzkoušejte rázové vlny. Ty podporují vznik kolagenu, zvyšují průtok krve a propustnost buněčných membrán.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *